Je tu antuková část sezony, Karolína se chce zlepšit

Karolína Plíšková má za sebou mimořádně povedenou úvodní pasáž sezony, během které získala titul v Brisbane a Dauhá, postoupila do čtvrtfinále v Melbourne a semifinálové účasti vybojovala na prestižních podnicích v Indian Wells a Miami. Po suverénně nejpovedenějším startu do sezony v kariéře se teď chystá na antukové dvorce, kde by chtěla vylepšit loňskou nevýraznou bilanci. 

Pojďme si zrekapitulovat loňské výsledky na antuce. Karolína postoupila do čtvrtfinále ve Stuttgartu, semifinále si zahrála na turnaji v pražské Stromovce. V Madridu se poroučela ve druhém kole, v Římě a v Paříži dokonce v prvním. „Loni to na antuce nebyla žádná pecka, věřím, že letos to bude lepší, připravená budu dobře,“ hlásá Karolína před nadcházejícími turnaji.

První soutěžní zápas ji čeká příští týden ve Stuttgartu, kam odjíždí v neděli. „Doufám, že se mi povede formu načasovat na ty největší turnaje, ráda bych udělala dobrý výsledek především v Madridu a samozřejmě na grandslamu v Paříží,“ tvrdí Karolína.

Na jediném antukovém grandslamu sezony – pařížském French Open – ještě nikdy nepostoupila do třetího kola. „Na grandslamech se mi obecně tolik nedařilo, ale loni na US Open se mi to podařilo zlomit. Udělám všechno proto, abych své maximum vylepšila i ve Francii,“ říká Plíšková.

Napište mi zprávu

Všechna pole jsou povinná!

Hlavní partneři

Další partneři