To je bojovnice! Plíšková otočila zápas s Cepedeovou a je ve čtvrtfinále

Karolína Plíšková doslova vydřela obrat v osmifinále French Open. Paraguayku Veronicu Cepedeovou zdolala až po třísetovém obratu, když v rozhodujícím setu za stavu 3:4 musela odvracet brejbol. O postup mezi nejlepší čtyřku si zahraje s domácí Caroline Garciaovou.

Karolína Plíšková znovu vyvrací tlachání o tom, že by na antuce nebyla schopná hrát skvělý tenis. Po Číňance Zheng, Rusce Alexandrovové a Němce Withöftové si poradila i s Cepedeovou z Paraguaye. 97. hráčka světa sice Karolínu potrápila, dokonce nebyla daleko od senzace, ale přemožitelka Lucie Šafářové či Anastasie Pavljučenkovové nakonec balí kufry.

Nicméně, první set byl pro Karolínu jako zlý sen. Udělala 16 nevynucených chyb a první sadu ztratila v poměru 2:6. Po setu Plíšková zmizela v šatně a vrátila se jako vyměněná. Turnajová dvojka rázem začala dominovat a ryche vedla 5:0. Druhý set nakonec vyhrála 6:3 a rozhodnout musela třetí sada.

V té to byla bitva nervů. Plíšková vzala své soupeřce podání a vedla 2:1, vzápětí ale o svůj servis přišla. Kritické momenty přišly v šesté hře, kdy Karolína odvrátila dva brejkboly a za stavu 3:4 ještě jeden. Pak se česká ranařka dostala k rozhodujícímu brejku a při svém podání proměnila první mečbol. Nakonec vydřela postup po výsledku 2:6, 6:3, 6:4. „Ani nevíte, jak jsem šťastná. Soupeřka hrála výborně a já jsem se na kurtu necítila dobře,“ komentovala po utkání Karolína Plíšková.

Ve čtvrtfinále si zahraje proti domácí tenistce Caroline Garciaové, se kterou má vyrovnanou bilanci 2:2. Letos Francouzku porazila v Dauhá, kde nakonec získala titul. „Na zápas se těším, Caroline je skvělá hráčka, už jsme se párkrát potkaly. Počítám i s nepřátelskou atmosférou, je jasné, že fanoušci poženou domácí tenistku,“ řekla Karolína.

Napište mi zprávu

Všechna pole jsou povinná!

Hlavní partneři

Další partneři