Karolína zvládla letošní premiéru na trávě

Karolína Plíšková odehrála první soutěžní zápas od French Open, kde postoupila až do semifinále. Aktuálně nejlepší česká tenistka měla původně naskočit už v Birminghamu, ale pořadatelům se kvůli lehkým problémům s loktem omluvila. Dnes v Eastbourne porazila Alison Riskeovou a postoupila do osmifinále.

Američanku zdolala i v rámci posledního vzájemného zápasu, který se konal loni v Nottinghamu (také na trávě). Dnes předvedla velmi solidní výkon, dominantní byla především na servisu. Brejkbolům čelila hned v úvodním gemu, dokázala je odvrátit a v dalším průběhu zápasu už žádnou takovou hrozbu nepřipustila. „Servis fungoval opravdu dobře, cítila jsem se celkově uvolněně a hrálo se mi bezvadně,“ pochvalovala si současná světová trojka.

Plíšková při prvním servisu ztratila jen 3 ze 36 fiftýnů, nasázela 7 es, častěji riskovala i druhé podání, což vedlo k šesti dvojchybám. Karolína se prezentovala aktivní hrou, Risekovou k ničemu nepouštěla a diktovala tempo výměn. Na prolomení soupeřčina servisu si v každém setu počkala až do jeho koncovky a zvítězila v poměru 6:4, 6:3.

Soupeřku pro osmifinále se dozví zítra. Čeká na vítězku souboje mezi Shuai Peng a patnáctou nasazenou Timeou Bacsinszkou.

 

Napište mi zprávu

Všechna pole jsou povinná!

Hlavní partneři

Další partneři