Životní forma! Plíšková letos vyhrála už třetí turnaj

Karolína Plíšková poprvé v kariéře vyhrála tři turnaje WTA během jedné sezony. 9. titul vybojovala na trávě v Eastbourne, kde si v dnešním finále poradila s Caroline Wozniackou. Dánskou soupeřku porazila 6:4, 6:4.

Karolína Plíšková má letošní finálovou bilanci 3:0, pokaždé o nejvyšší pocty bojovala na podniku kategorie WTA Premier. Na trávě v Eastbourne dnes stejně jako při svém posledním tirumfu v Dauhá porazila Caroline Wozniackou.

Plíšková si finále v Eastbourne zahrála druhý rok po sobě. Loni podlehla Dominice Cibulkové, dnes si počínala o poznání lépe a zvítězila bez ztráty vlastního servisu. Šestadvacetiletou Wozniackou porazila 6:4, 6:4 a v šestém vzájemném zápase si připsala druhou výhru.

„Byl to můj nejlepší zápas turnaje, rozhodlo pár míčů. Jsem ráda, že si do Londýna vezu titul, dodá mi to sebevědomí,“ zhodnotila své vystoupení v Estbourne Plíšková, která si k vítězství pomohla i deseti esy. Mimochodem, v počtu nasázených es je Karolína znovu aktuálně ze všech nejlepší.

Plíšková tak zaknihovala druhý titul, loni triumfovala v Nottihnghamu. Další výzvou je Wimbledon, kde Plíšková nikdy nepřešla přes druhé kolo. „Jsem ráda, že ve Wimbledonu vstoupím do hry až v úterý. Den navíc mi určitě pomůže. Cítím se lehce unavená. V následujících dvou dnech lehce potrénuju a připravím se a věřím, že budu optimálně připravená,“ řekla Karolína Plíšková.

Napište mi zprávu

Všechna pole jsou povinná!

Hlavní partneři

Další partneři