Karolína Plíšková rozdrtila Rodinovou a je ve druhém kole

Karolína Plíšková vstoupila do Wimbledonu vítězně. Rusku Jevgeniji Rodinovou porazila 6:1, 6:4 a postupuje do druhého kola, čímž zároveň vyrovnala své wimbledonské maximum. Její další soupeřkou bude Slovenka Magdalena Rybáriková.

Karolína má na dosah post světové jedničky a tomu odpovídal i její sebevědomý výkon. Do slavného All Engalnd Clubu dorazila ve famózní formě a tu přenesla i na kurt číslo 1 v utkání s Rodinovou.

V prvním setu Plíšková bezvadně servírovala a své soupeřce dokázala dvakrát prolomit podání. Úvodní sadu získala v poměru 6:1. Brejkem otevřela také druhý set, ale vzápětí poprvé přišla o svůj servis, který jinak po celý duel fungoval parádně. Rodinové nasázela v zápase devět es a 35 vítězných úderů celkem.

Prakticky okamžite dokázala Karolína opět prorazit podání své soupeřky z Ruska a tenhle náskok už si při svém servisu pohlídla. Utkání doservírovala čistou hrou a z postupu do dalšího kola se radovala po 71 minutách. “Jsem moc ráda, že mám první kolo za sebou a úspěšně. První zápasy bývají dost obtížné, především po psychické stránce,” zhodnotila utkání Karolína.

Plíškovou ve druhém kole čeká Slovenka Magdalena Rybáriková, která se nachází ve velmi solidní formě. “Je to hodně nebezpečná soupeřka, na trávě hraje výborně. Zítra mám den volna, na zápas se připravím a věřím, že budu zase úspěšná,” uzavřela Karolína.

Napište mi zprávu

Všechna pole jsou povinná!

Hlavní partneři

Další partneři