Plíšková třísetovou bitvu nezvládla a ve Wimbledonu končí

Karolína Plíšková své maximum na wimbledonské trávě nevylepšila a už popáté tady skončila ve druhém kole. Tentokrát byla nad její síly skvěle hrající Slovenka Magdalena Rybáriková, která uspěla po výsledku 3:6, 7:5 a 6:2.

Na centrálním dvorci ve Wimbledonu se hrál úžasný tenis, svou úrovní připomínal spíš semifinálový duel slavného grandslamu. Jedna výměna v rozhodující sadě byla dokonce vyhlášená jako nejkrásnější rallye celého dne, míč přeletěl síť celkem osmnáctkrát a do varu se dostal i bývalý kouč fotbalové Barcelony či Manchesteru United Lousi Van Gaal.

Plíšková už před zápasem avizovala, že ji čeká hodně těžký zápas, dlouho se ale zdálo, že kráčí za postupem. První set získala v poměru 6:3 a ve druhém se jí povedl brejk na 3:2. „Od začátku to bylo hodně vyrovnané, ale přeci jen jsem měla trochu navrch. Po tom brejku ve druhém setu jsem měla největší šanci definitivně odskočit, bohužel to nevyšlo,“ láteřila po utkání Karolína Plíšková.

Slovenka hraje letos na trávě skvěle a znovu to potvrdila, ztracený brejk získala zpátky a srovnala na 3:3. Podruhé si Plíšková prohrála servis v desáté hře a druhý set ztratila. I před zraky slavného Australana Roda Lavera měla Plíšková brejkbol v rozhodujícím setu na 2:1, ten ale nevyužila vzápětí sama přišla o podání. Srdnatě bojující Karolína se sice vrátila zpátky do hry, ale Rybáriková se neustále zlepšovala a působila odhodlaným dojmem a ve zbytku zápasu už neztratila ani gem.

„Musím ocenit kvalitu soupeřky, její pestrá hra – čopy, náběhy na síť – dělalo mi to problémy. I tak jsem měla šance zvítězit, ale je třeba uznat, že Magda postoupila zaslouženě,“ konstatovala upřímná Plíšková.

Karolína se teď přemisťuje do Monaka, kde ji čeká pár dní odpočinku. Pak už se zase rozběhne kolotoč příprav, v srpnu totiž startuje šňůra na amerických betonech, kde to má Plíšková hodně ráda. Stačí vzpomenout na loňské úspěchy v Cincinnati a New Yorku.

Napište mi zprávu

Všechna pole jsou povinná!

Hlavní partneři

Další partneři