Karolína prohrála bitvu s Wozniackou, v Torontu končí ve čtvrtfinále

Karolína Plíšková letos na Caroline Wozniackou narazila už počtvrté a po porážce v Torontu je bilance z tohoto roku srovnaná 2:2. Česká tenistka sehrála s bývalou světovou jedničkou fantastickou bitvu, kterou nakonec prohrála po výsledku 5:7, 7:6, 4:6 a na Rogers Cupu v Torontu končí ve čtvrtfinále.

Průběh prvního setu výrazně ovlivnil déšť, kvůli přeháňkám se muselo hned čtyřikrát přerušovat. Přitom Plíšková vstoupila do zápasu fantasticky, hrála agresivně a Wozniacká neměla šanci. Před přerušením Karolína v úvodní sadě vedla už 5:1. Jenže neplánované přestávky českou tenistku vyvedly z tempa, naopak Wozniacká rytmus rychle našla a vývoj prvního setu nečekaně zvrátila ve svůj prospěch. „Cítila jsem se ztuhle, ty pauzy byly celkem dlouhé, vychladla jsem. Určitě se to na mě negativně projevilo,“ řekla po utkání Plíšková.

Ve druhém setu si obě tenistky držely svůj servis a rozhodnout musela zkrácená hra. V té byla Plíšková o poznání odvážnější, dostatečně agresivní i přesná. To znamenalo, že tiebreak bez problémů ovládla a vynutila si rozhodující sadu. „To bylo hodně pozitivní, po tom prohospodařeném prvním setu jsem byla strašně naštvaná, ale zvládla jsem udržet koncentraci. Těší mě to,“ našla na svém výkonu pozitiva aktuální vládkyně světového žebříčku.

Rozhodující sada se zase dlouho lépe vyvíjela pro Plíškovou, která získala brejk a vedla už 4:2, postup do semifinále byl v tu chvíli na dosah. Pak ale Karolína přeci jen ubrala na razanci, naopak Wozniacká byla nadále houževnatá a třetí set získala v poměru 6:4. Diváci na centrálním dvorci viděli úchvatnou bitvu, plnou nádherných výměn a úderů. „Zklamaná jsem hodně, ale musím se z toho poučit. Teď mě čekají dva klíčové turnaje, toužím uspět,“ zhodnotila Plíšková, která se přesouvá do Cincinnati, kde obhajuje loňský titul. Pak ji čeká US Open v New Yorku.

Napište mi zprávu

Všechna pole jsou povinná!

Hlavní partneři

Další partneři