Plíšková ukázala srdce šampiona a je v osmifinále

Světová jednička Karolína Plíšková je v osmifinále US Open! S Číňankou Čang Šuaj se ale neskutečně nadřela. Prohrála první set a v tom druhém dokonce čelila mečbolu. Karolína ale ukázala neuvěřitelnou bojovnost, nevzdala se a zápas nakonec zvrátila ve svůj prospěch.

Plíšková stále úspěšně pokračuje v cestě na svém oblíbeném grandslamu. Na newyorských betonech loni došla až do finále. Letos je na ní kvůli tomu, a také kvůli pozici světové jedničky, obrovský tlak. „Nehrála jsem zrovna oslnivě, ale důležitý je postup,“ oddechla si Plíšková po utkání.

Tenhle zápas začala Plíšková výborně, hned na úvod sebrala Čang Šuaj servis, ale vzápětí o své podání dvakrát přišla. Číňanka hrála skvěle, výborně se pohybovala, hrála pestře a aktivně. V prvním setu měla Čang Šuaj sedmnáct winnerů, Plíšková jen sedm – 6:3 pro Číňanku.

Pak se hra vyrovnala, za stavu 4:4 ale Plíšková ztratila svůj servis a Čang Šuaj šla podávat na vítězství v zápase. Vypracovala si i mečbol a v tu chvíli by si na Plíškovou vsadil málokdo. Aktuální světová jednička ale vytáhla svůj nejlepší forehand v zápase a napálila vítězný míč po lajně! „Moc forehandů po lajně jsem nehrála, ale tohle byla moje poslední šance, tak jsem do toho šla,“ popsala Karolína po utkání. Pak srovnala na 5:5 a získala i další dva gemy.

Před rozhodující sadou si nechala ošetřit předloktí pravé ruky. „Snad to není nic vážného, na další zápas budu připravená,“ prohlásila Plíšková po utkání. Na úvod třetího setu přišla o servis, ale zůstala silná a stav 0:2 po sérii náročných výměn otočila na 3:2. Plíšková obdivuhodně dřela, byla to válka, bitva o každý míč. Rozhodující brejk Karolína získala v desáté hře a po behkendovém winneru proměnila první mečbol.

V osmifinále narazí na vítězku souboje mezi Rumunkou Monicou Niculescuovou a Američankou Jennifer Bradyovou.

Napište mi zprávu

Všechna pole jsou povinná!

Hlavní partneři

Další partneři