Karolína Plíšková finále US Open neobhájila

Karolína Plíšková skončila na US Open ve čtvrtfinále. Světová jednička v něm nestačila na domácí Coco Vandewegheovou a loňské finále tak neobhájí. To zároveň znamená, že bude sesazená z trůnu světového žebříčku, kde ji vystřídá Španělka Muguruzaová.

Karolína Plíšková utkání proti domácí Američance odehrála pod zataženou střechou na centrálním dvorci Artura Ashe a Coco Vandewegheové podlehla 6:7, 3:6. Američanka po celý zápas skvěle servírovala a solidně si počínala i na returnu. Přesto měla Karolína za stavu 5:4 při servisu své soupeřky brejkbol, ale zahrála příliš opatrně. „Kdybych tohle mohla vrátit, tak to zahraju jinak. Chtělo to víc přitlačit,“ litovala po utkání Karolína. První sadu nakonec ztratila v tiebreaku.

Ve druhém setu Plíšková znovu jako první přišla o své podání, ale Američanku dokázala vzápětí zase brejknout. Bohužel, česká tenistka svůj servis ještě jednou prohospodařila a nakonec třetí mečbol, kterému na turnaji čelila, už odvrátit nedokázala. „Hrála asi jeden z nejlepších zápasů, co jsme spolu měly. Neudělal moc chyb,“ zhodnotila po zápase Plíšková.

V semifinále letošního US Open jsou tak čtyři Američanky, Vandewegheová hraje s Keysovou, v dalším semifinále se střetnou Venus Williamsová a Stephensová. Karolína Plíšková po osmi týdnech opouští pozici světové jedničky, po vyřazení ve čtvrtfinále US Open ji na trůnu vystřídá Muguruzaová. „Jsem ráda, že už je US Open za mnou. Tlak a očekávání byla obrovská. Věřím, že se mi teď bude hrát lépe,“ řekla Karolína Plíšková.

Plíškovou teď čeká asijské turné, které zahájí v Tokiu 18. září. Celá sezona by pak pro českou jedničku měla vyvrcholit na turnaji mistryň v Singapuru, kam se s největší pravděpodobností kvalifikuje.

 

Napište mi zprávu

Všechna pole jsou povinná!

Hlavní partneři

Další partneři