Plíšková skončila na Turnaji mistryň v semifinále

Karolína Plíšková si vysněné finále na Turnaji mistryň nezahraje. Česká tenistka podlehla Dánce Caroline Wozniacké 6:7 a 3:6 a se závěrečným podnikem sezony se loučí. Druhou finalistkou se stala Venus Williamsová, která porazila Caroline Garciaovou ve třech setech.

Karolína sehrála s Wozniackou neuvěřitelnou bitvu, první set zvedal diváky ze sedadel, publikum šílelo. Každá chvilku, tahala pilku. Plíšková vedla v první sadě už 5:3, ale rozhodnout musela až zkrácená hra. V té Plíšková čelila nepříznivému skóre 1:6, přesto si ještě vypracovala další setboly. Ani jeden z celkových šesti v prvním setu ale neproměnila a úvodní set ztratila.

„První set rozhodl celý zápas. Měla jsem tam spoustu šancí, strašná škoda,“ litovala po utkání zklamaná Plíšková. Druhý set už byl výrazně kratší. Plíšková hned na úvod prolomila soupeřce servis, jenže nedokázala ho poté potvrdit. Karolína se snažila častěji chodit na síť, ale ani to nefungovalo. Dánka už přetahovanou nedopustila a po hodině a 58 minutách dopodávala na vítězství.

Karolína Plíšková tak končí svou životní sezonu, během které se stala jako první Češka na osm týdnů světovou jedničkou. Teď ji čeká zasloužená dovolená a odpočinek. V prosinci se pod vedením nového kouče Tomáše Krupy pustí do přípravy na další sezonu.

Napište mi zprávu

Všechna pole jsou povinná!

Hlavní partneři

Další partneři