Pomsta sestry se podařila, Karolína je v Tokiu ve čtvrtfinále

Karolína postoupila na turnaji Toray Pan Pacific Open v Tokiu do čtvrtfinále. Ve druhém kole porazila Darju Gavrilovovou z Austrálie ve třech setech a pomstila svou sestru Kristýnu, která stejné rivalce před dvěma dny těsně podlehla.

Kristýna prohrála s Gavrilovovou v prvním kole až v tiebreaku třetí sady. Vyřazení jí hodně mrzelo, sesterský souboj se totiž v Tokiu konat nemohl.

Ale Karolína se ve druhém kole postavila do role mstitelky a i když s Gavrilovovou prohrávala 0:1 na sety, zápas otočila na konečných 4:6, 6:4 a 6:4.

„Byl to hodně těžký zápas. První set jsem měla ve svých rukách, ale dělala jsem hloupé chyby. Nemuselo to dojít až do třetí sady,“ sdělila Karolína médiím. „Jsem ráda, že se mi podařilo vybojovat obrat poté, co jsem prohrávala v rozhodujícím setu,“ dodala.

Ve čtvrtfinále čeká Karolínu Američanka Alison Riskeová, která zdolala Garbiňe Muguruzovou ze Španělska hladce 6:1 a 6:2.

Tokio, Pan Pacific Open, 2. kolo:

Karolína Plíšková – Darja Gavrilovová (Austr.) 4:6, 6:4, 6:4
Esa: 4:0. Dvojchyby: 4:10. Brejkboly: 5/18 – 4/6. Vyhrané míče: 97:97. Čas zápasu: 143 minut.