Ve Wu-chanu přišel konec už po prvním utkání

Turnaj v čínském Wu-chanu skončil pro Karolínu po prvním utkání. Ve třísetové bitvě podlehla ve druhém kole domácí naději Wang Čchiang 1:6, 6:3 a 3:6.

Na Karolíně byla znát únava z náročného programu. Po vítězném finále v Tokiu se musela rychle přesunout z Japonska do Číny. Po čtyřhodinovém letu měla jen jeden den na regeneraci sil a to se možná v průběhu duelu projevilo.

V prvním setu Karolína marně hledala rytmus na dobře hrající Wang Čchiang, která nabyla sebevědomí vítězstvím na turnaji v Kuang-čou, a prohrála jej 1:6.

Ve druhém dějství se Karolíně více začalo dařit na servisu a skóre utkání srovnala. Jenže poslední set už zase patřil dobře hrající aktuální čínské jedničce, která figuruje na 34. místě světového žebříčku.

„Tenhle zápas se určitě dal vyhrát, kdybych byla trochu víc fit, měla víc síly a třeba si tu zahrála ještě jednou,“ říkala Karolína po utkání v rozhovoru pro české novináře.

Nyní jí čeká přesun na další z čínských turnajů v Pekingu, kde loni postoupila do třetího kola.

Wu-chan, Dongfeng Motor Open, 2. kolo:

Karolína Plíšková – Wang Čchiang (Čína) 1:6, 6:3, 3:6
Esa: 2:1. Dvojchyby: 11:4. Brejkboly: 6/11 – 9/21. Vyhrané míče: 90:102. Čas zápasu: 129 minut.