Potřetí v řadě v Pekingu v osmifinále! Pomohl i skvělý start zápasu

Karolína se stejně jako ve dvou předchozích letech probojovala do osmifinále China Open. Ve středečním duelu porazila v Pekingu Aliaksandru Sasnovičovou z Běloruska jistě 6:3 a 6:4.

Zápas se Sasnovičovou vypadal od prvních minut jednoznačně. Karolína velmi rychle získala náskok 5:0 a i když soupeřka zabojovala a v závěru první sady snížila na 5:3, bylo jen otázkou času, kdy první sada skončí. Karolína proměnila sice až pátý setbol, ale na kurtu dominovala.

Ve druhém setu ale pokračovaly dobré chvíle běloruské soupeřky, která šla rychle do brejku. Pak však přišla další razantní odpověď ze strany Karolíny, která otočila skóre na 4:2 a zápas pak s přehledem dopodávala.

Ve třetím kole čeká Karolínu souboj s domácí nadějí Čchiang Wang, se kterou se potkala před týdnem na turnaji ve Wu-chanu a prohrála 1:2 na sety. Čínská tenistka má za sebou v Pekingu impozantní vstup do turnaje, Jelenu Ostapenkovou zničila 6:0 a 6:0.

Peking, China Open, 2. kolo:

Karolína Plíšková (7-ČR) – Aliaksandra Sasnovičová  (Běl.) 6:3, 6:4
Esa:
6:3. Dvojchyby: 4:2. Brejkboly: 4/8 – 2/5. Vyhrané míče: 66:56. Čas zápasu: 87 minut.