Karolína i tentokrát na China Open končí v osmifinále

I letošní mise na China Open končí pro Karolínu v osmifinále. Duel s domácí tenistkou Wang Čchiang prohrála po téměř dvouhodinovém boji 4:6 a 4:6.

Karolína potkala nejlepší čínskou hráčku podruhé ve dvou týdnech a stejně jako na turnaji ve Wu-chanu musela skousnout porážku a stejně jako v letech 2016 a 2017 končí ve třetím kole.

První set defakto rozhodla už třetí hra, ne které Wang Čchiang po velkém dramatu zužitkovala třetí brejkbol a odskočila malého náskoku. Ve zbývajícím průběhu si už obě hráčky servis podržely a Číňanka tak vyhrála sadu 6:4.

Druhé dějství zahájila Karolína skvěle, prolomila hned první podání soupeřky a když při vlastním podání odvrátila dva brejkboly, vedla 3:0 a brzy i 4:1. Pak ale přišly velké chvíle domácí tenistky, která vydřela obrat a nakonec díky pěti hrám v řadě zápas vyhrála.

Peking, China Open, osmifinále:

Karolína Plíšková (7-ČR) – Qiang Wang (Čína) 4:6, 4:6
Esa:
6:3. Dvojchyby: 3:0. Brejkboly: 1/3 – 3/8. Vyhrané míče: 70:79. Čas zápasu: 99 minut.