Přes Lepchenkovou po třísetové bitvě do 2. kola

Karolína vstoupila do turnaje Tianjin Open vítězně. Americkou soupeřku Varvaru Lepchenkovou porazila ve třech setech 6:2, 6:7 a 6:3.

Karolína jen na dalším čínském turnaji nasazená jako číslo 1 a proti 161. hráčce světového žebříčku byla favoritkou. Úvodní zápas turnaje ale trochu poznamenal časový skluz. Duel s Lepchenkovou začal více než 2 hodiny později oproti plánovanému začátku a nakonec trval více než 2,5 hodiny.

Karolína byla v úvodu zápasu lepší hráčkou, dobře jí fungovalo podání a využila hned tři brejkboly a i proto si po 40 minutách připsala první sadu.

Ve druhém dějství se ale Lepchenková začala trefovat do prvního podání a zaznamenala na něm impozantních 79 procent. I díky tomu držela s Karolínou krok a nakonec vyhrála i tie-break.

Rozhodující dějství už ale zase patřilo Karolíně, která si vypracovala vedení 5:2, a i když při svém servisu prováhala dva mečboly, nakonec zkompletovala vítězství při servisu Lepchenkové.

Ve druhém kole čeká na Karolínu Polona Hercogová ze Slovinska.

Tianjin Open, 1. kolo:

Karolína Plíšková (1-ČR) – Varvara Lepchenko (USA) 6:2, 6:7(3), 6:3
Esa:
8:5. Dvojchyby: 2:4. Brejkboly: 6/16 – 2/9. Vyhrané míče: 120:107. Čas zápasu: 153 minut.