Sprint do čtvrtfinále, Hercogová uhrála jen tři gamy

Jednoznačný zápas, jistý postup a ušetření sil. Karolína ve druhém kole Tianjin Open zničila Polonu Hercogovou ve dvou setech 6:1 a 6:2.

Duel se slovinskou tenistkou se nesl v duchu jasné dominance Karolíny, která zápas ovládla zejména díky svému prvnímu servisu, jehož úspěšnost se v celém utkání přehoupla přes 80 procent.

V celé první sadě dokázala Hercogová uhrát pouhých osm výměn a z toho jen dvě při podání Karolíny. I proto trvalo první dějství pouhých 20 minut. Forma vydržela Karolíně i dál a i když Hercogová ve druhém setu přece jen trochu víc vzdorovala, hotovo bylo za necelou hodinu.

Karolína si v soubojích s Polonou Hercogovou připsala čtvrté vítězství z pěti duelů a toto poslední bylo nejvýraznější.

Ve čtvrtfinále čeká Karolínu lepší z česko-britského souboje Barbora Krejčíková – Katie Boulterová.

Tianjin Open, 2. kolo:

Karolína Plíšková (1-ČR) – Polona Hercog (Slovin.) 6:1, 6:2
Esa:
6:2. Dvojchyby: 1:2. Brejkboly: 4/5 – 0/1. Vyhrané míče: 54:28. Čas zápasu: 51 minut.