Semifinále trvalo hodinu, Karolína bude bojovat o svůj 12. titul

Karolína si v čínském Tchien-ťinu zahraje o svůj letošní třetí turnajový titul a dvanáctý v kariéře. V semifinále Tianjin Open porazila Timeu Bacsinszkou ze Švýcarska jistě 6:2 a 6:1.

Karolína předváděla v sobotním utkání výborný tenis podpořený vysokou úspěšností prvního podání. A i když Bacsinszká držela v úvodu utkání krok, zlomila jí Karolína v šestém gamu první sady, kdy odskočila po druhém proměněném brejkbolu na 4:2 a první dějství pro sebe získala opět při servisu Švýcarky, když využila třetí setbol.

Druhý set pak už byl jasnou záležitostí. Karolína dál dobře servírovala a povolila soupeřce jen devět výměn. Po hodině hry zkompletovala postup a ve finále se utká s Caroline Garciaovou z Francie.

Karolína na dálku stále bojuje s Kiki Bertensovou o start na Turnaji mistryň a po vítězném semifinále navýšila náskok na svou rivalku na 130 bodů.

Tianjin Open, semifinále:

Karolína Plíšková (1-ČR) – Timea Bacsinszky (Švýc.) 6:2, 6:1
Esa:
1:0. Dvojchyby: 0:1. Brejkboly: 4/8 – 0/0. Vyhrané míče: 57:29. Čas zápasu: 61 minut.