Rok 2019 začal vítězně, Karolína jde přes Bouzkovou do čtvrtfinále

První zápas roku 2019 Karolíně vyšel. V českém souboji v osmifinále turnaje Brisbane International porazila dvacetiletou Marii Bouzkovou 7:5 a 6:2.

Souboj s kvalifikantkou Bouzkovou začal pro Karolínu velmi dobře, hned ve druhé hře získala čistou hrou brejk. A i když se soupeřce podařilo srovnat krok, koncovku prvního setu už si Karolína pohlídala.

Ve dvanácté hře prodala své zkušenosti a za stavu 6:5 a při podání Bouzkové si vypracovala setbol, který vzápětí proměnila.

Ve druhé sadě pak byla Karolína jasně lepší hráčkou a navzdory jedné ztrátě servisu dovedla zápas k vítězství.

Ve čtvrtfinále čeká Karolínu 46. hráčka žebříčku WTA, Australanka s chorvatskými kořeny Ajla Tomljanovičová, která hraje turnaj v domácím prostředí. Ta se mezi nejlepších osm dostala po vítězstvích nad Johannou Kontaovou a Kateřinou Siniakovou.

Brisbane International, 2. kolo:

Karolína Plíšková (5-ČR) – Marie Bouzková (ČR) 7:5, 6:2
Esa: 3:0. Dvojchyby: 1:1. Brejkboly: 5/6 – 2/2. Vyhrané míče: 63:46. Čas zápasu: 83 minut.