Karolína porazila Mihaelu Buzarnescu a získala pro Česko první bod

Český fedcupový tým hraje po prvním dnu čtvrtfinále s Rumunskem nerozhodně 1:1. Bod pro Češky zařídila Karolína díky vítězství nad Mihaelou Buzarnescuovou 6:1 a 6:4.

První sada vyšla Karolíně výjimečně. Ač dvakrát musela tvrdě bojovat o svůj servis, dokázala si vytvořit náskok 5:0. Její hra byla přesná a razantní a také plná přechodů na síť.

„První game byl důležitý, že jsem se trošičku uklidnila. Pak už to bylo v pohodě,“ řekla po utkání.

Druhý set byl o poznání dramatičtější, obě hráčky musely v úvodu odvracet brejkboly, ale Karolína se pokaždé mohla spolehnout na své podání. I díky šesti esům si podržela servis a za stavu 4:4 využila druhý brejkbol, po kterém už úspěšně dopodávala a zápas zavřela.

„Nervy ve Fed Cupu jsou trošičku jiné než na normálních turnajích. Poslední kolo jsem nehrála, takže trošičku nervózní jsem na začátku byla. Myslím, že jsem byla lepší, ale nějak jsem nedokázala ty gamy v druhém setu vyhrávat. Jsem ráda, že to dopadlo takhle,“ doplnila česká tenistka v rozhovoru pro kamery České televize.

Ve druhém utkání prohrála Kateřína Siniaková se Simonou Halepovou 4:6 a 0:6 a tak je stav duelu Česko – Rumunsko před druhým hracím dnem nerozhodný 1:1.

Fed Cup 2019: Česko – Rumunsko, Ostrava:

Karolína Plíšková – Mihaela Buzarnecsu 6:1, 6:4
Esa: 6:1. Dvojchyby: 2:4. Brejkboly: 3/7 – 0/3. Vyhrané míče: 74:56. Čas zápasu: 86 minut.

Druhý zápas:
Kateřina Siniaková – Simona Halep 4:6, 0:6

Průběžný stav zápasu: 1:1

Napište mi zprávu

Všechna pole jsou povinná!

Hlavní partneři

Další partneři