Úporná bitva s Riskeovou a dva vyhrané tie-breky znamenají čtvrtfinále

Karolína je v Dubaji stejně jako v loňském roce ve čtvrtfinále! Postup vydřela po úporné bitvě s Američankou Alison Riske, kterou zdolala po více než dvouhodinové bitvě díky dvěma vyhraným tie-breakům. Její další soupeřkou bude Su-Wei Hsieh z Tchaj-wanu.

První set duelu s Alison Riske se nesl ve znamení jistoty na servisu na obou dvou stranách. Karolína své podání vyhrávala suverénně až na jediný moment, kdy za stavu 3:3 dovolila své soupeřce brejkbol. Ten však vzápětí odvrátila a třemí míči v řadě zase získala důležitý bod.

A protože i Američanka hrála při svém servisu velmi dobře, dospěl set do tie-breaku. Tam se projevila větší zkušenost Karolíny, její soupeřka totiž vyrobila několik zbytečných chyb a koncovku sady prohrála.

Ve druhém setu přidala Alison Riske na důrazu a Karolína musela čelit několika krizovým momentům. Všechny však dokázala zvrátit. Poprvé když ztratila svůj servis a stahovala ztrátu 1:3, přišel okamžitý re-break. Podruhé za stavu 4:5 v neuvěřitelně dlouhé výměně odvrátila dva setboly. Potřetí pak, když za stavu 6:5 podávala na vítězství a ztratila game čistou hrou, ale do tie-braku zase vstoupila s čistou hlavou.

Závěrečnou hru zápasu pro sebe Karolína získala i díky riskantním úderům, které dopadly na lajnu.

„Bylo to hodně o pohybu, ale myslím, že jsem hrála docela dobře. Alison mi nenechala nic zadarmo, prostě nic, ani returny. Musela jsem na vítězství hodně dřít,“ vyprávěla Karolína po utkání.

„Bylo vidět, že jí vyhovuje moje hra a tak jsem se občas snažila zkracovat výměny. A důležité bylo, že jsme našla pár výborných úderů na konci druhé sady,“ dodala.

Karolínu čeká ve čtvrtfinále Su-Wei Hsieh z Tchaj-wanu, kterou v doposud jediném vzájemném duelu loni v Miami porazila 2:1 na sety.

Karolina Pliskova a Alison Riske

Dubai Duty Free Tennis Championships, osmifinále

Karolína Plíšková – Alison Riske 7:6(3), 7:6(5)
Esa: 10:1. Dvojchyby: 3:5. Brejkboly: 2/10 – 2/8. Vyhrané míče: 93:87. Čas zápasu: 126 minut.

Napište mi zprávu

Všechna pole jsou povinná!

Hlavní partneři

Další partneři