Loučení s Dubají přišlo ve čtvrtfinále, síly došly těsně před koncem

Karolína končí na turnaji Dubai Duty Free Championship stejně jako v loňském roce ve čtvrtfinále. Nad její síly byla Su-Wej Hsieh z Tchaj-wanu. Ve třísetové bitvě přitom Kája vedla už 5:1 v rozhodující sadě a ke zisku zápasu jí chyběly dva míčky.

Karolína prohrála první sadu 4:6. Úvod zápasu se jí příliš nepovedl. Byla znát únava ze středečního zápasu s Alison Riske a jediným bonusem byl razantní servis. Přesto v závěru Kája o podání přišla a tím ztratila i set.

Od začátku druhé sady se ale vše změnilo. Karolína začala být agresivní a její hra nepostrádala pestrost. Efekt se brzy dostavil. Su-Wej Hsieh marně hledala protizbraň a uhrála jen jediný game. Srovnáno na sety bylo během půl hodiny.

Dominance Karolíny pokračovala i ve třetím setu, vedla už 4:0 a 5:1. „Karolína servírovala opravdu skvěle,“ řekla Su-wej Hsieh na tiskové konferenci po utkání. „Ale byl to zápas, na který jen tak nezapomenu. Nebylo snadné se vrátit, do zápasu. Říkala jsem si, že pokud nedá eso, musím vrátit míček zpět ještě větší razancí a třeba z toho bude vítězný míč,“ popisovala tenistka z Tchaj-wanu svou taktiku.

Pak přišel zlomový moment. Káje došly síly a ztratila třikrát v řadě svůj servis. V posledních pěti gamech uhrála jen devět míčků. Bylo znát, že jí opustila energie a Su-wej Hsieh pak dokonala obrat.

Karolína přesto v Dubaji obhájila body z loňského roku a po asijském turné jí čeká delší pauza, ve které musí dočerpat síly po náročném úvodu sezony, který ještě zkomplikovala viróza. Další turnaje jí čekají na americkém kontinentu v průběhu března.

Dubai Duty Free Tennis Championships, čtvrtfinále

Karolína Plíšková – Su-wej Hsieh 4:6, 6:1, 5:7
Esa: 9:2. Dvojchyby: 5:5. Brejkboly: 4/13 – 4/8. Vyhrané míče: 93:95. Čas zápasu: 121 minut.

Napište mi zprávu

Všechna pole jsou povinná!

Hlavní partneři

Další partneři