Postup do osmifinále za 66 minut, Kája nastřílela 13 es

Karolína je v osmifinále Indian Wells. Souboj se 144. hráčkou žebříčku WTA Ysaline Bonaventure z Belgie byl jasnou záležitostí a trval jen 66 minut.

Karolína se s robustní Belgičankou potkala vůbec poprvé v kariéře a úvod zápasu byl hodně divoký. Ani jedna z tenistek nedokázala v prvních čtyřech gamech udržet svůj servis. Lépe se ale s vývojem zápasu vyrovnala Karolína, která zpřesnila hru a i díky zlepšení na prvním podání odskočila své soupeřce a dotáhla sadu k vítězství 6:3.

Ve druhém setu šla Kája rychle do brejku a následně už si s jistotou držela své podání. Belgičanka navíc dělala spoustu nepřesností a i díky 12 dvojchybám usnadnila Karolíně postup mezi 16 nejlepších.

V osmifinále čeká Káju souboj s Estonkou Anett Kontaveit, na jejíž raketě v Indian Wells postupně zůstaly Ruska Jevgenija Rodina, Monica Puig z Portorika a nakonec i Anastasia Sevastovova, která duel 3. kola skrečovala.

Indian Wells, 3. kolo:

Karolína Plíšková – Ysaline Bonaventure (Bel.) 6:3, 6:2
Esa: 13:1. Dvojchyby: 1:12. Brejkboly: 5/8 – 2/4. Vyhrané míče: 70:52. Čas zápasu: 66 minut.