Úspěšný start! Karolína vyřadila Petru Martič ve dvou setech

První krok na turnaji Miami Open zvládla Karolína úspěšně. Chorvatskou rivalku Petru Martič porazila 6:3 a 6:4.

Karolína se potkala s Petrou Martič potřetí v kariéře a měla své soupeřce co oplácet. Dva předchozí duely vyhrála před šesti lety Chorvatka.

Tentokrát to ale byla jasná záležitost. Karolína hrála velice jistě, dařilo se jí na servisu a v prvním setu si díky jedinému využitému brejkbolu vytvořila náskok a po půlhodině hry také vedla.

Druhá sada vypadala ještě snadněji. Kája brzy vedla 2:0 a 40:0, ale Chorvatce se podařil malý obrat, servis zachránila a nakonec otočila i skóre na 3:4. Pak však začala chybovat, vyrobila několik dvojchyb a usnadnila Karolíně závěr zápasu. Ta toho využila a třemi gamy v řadě zkompletovala utkání.

Ve třetím kole čeká Karolínu lepší z dvojice Alize Cornet – Mihaela Buzarnescu.

Miami, 2. kolo:

Karolína Plíšková (5) – Petra Martič (Chorv.) 6:3, 6:4
Esa: 7:3. Dvojchyby: 3:5. Brejkboly: 3/10 – 1/4. Vyhrané míče: 67:53. Čas zápasu: 79 minut.