Dominantní výkon proti Elize Mertens, Kája je v Eastbourne ve čtvrtfinále

Karolína postoupila na turnaji Nature Valley International v Eastbourne do čtvrtfinále. Duel s Elize Mertens z Belgie měla jasně pod kontrolou a své soupeřce povolila jen tři gamy.

„S každým dnem se zlepšuji, takže jsem s výkonem spokojená,“ řekla Karolína po utkání v rozhovoru s turnajovým spíkrem. „Samozřejmě, že některé věci by mohly jít lépe, ale skóre asi nemohlo  být jednoznačnější,“ dodala.

V utkání Karolíně vycházelo skoro vše. Vyhrála první tři gamy a další brejk zaznamenala v šesté hře. Set zkompletovala za pouhých 26 minut.

Ve druhém dějství pak byl nejsilnější zbraní Karolíny return, díky kterému získala další dvě podání Elisy Mertens a po hodině hry, těsně předtím, než na kurty v Eastbourne začalo drobně pršet, zápas ukončila.

Karolína zahrála 24 winnerů proti 17 nevynuceným chybám a potvrzuje, že turnaj v Eastbourne patří k jejím nejoblíbenějším. V roce 2017 jej vyhrála a rok předtím se dostala do finále.

Nature Valley Classic 2019, osmifinále:

Karolína Plíšková (2) – Elise Mertens (Bel.) 6:1, 6:2
Esa: 5:2. Dvojchyby: 2:5. Brejkboly: 4/5 – 0/3. Vyhrané míče: 58:35. Čas zápasu: 60 minut.