V Cincinnati končí Karolína ve čtvrtfinále, Kuzněcovová otočila zápas

Karolína končí na turnaji v Cincinnati ve čtvrtfinále. Souboj se Svetlanou Kuzněcovovou z Ruska prohrála ve třech setech 6:3, 6:7 a 3:6, ač ve druhé sadě podávala na vítězství.

Karolíně se na začátku zápasu dařilo. Brzy prolomila podání soupeřky, a protože jí samotné výtečně fungoval servis, vcelku pohodlně vyhrála první sadu 6:3.

Bez komplikací probíhalo i druhé dějství, které mělo až do stavu 5:4 podobný průběh. Kája opět vzala ruské rivalce jedno podání a v desáté hře servírovala na vítězství v zápase. Kuzněcovová ale v poslední možné chvíli srovnala skóre, vynutila si tie-break a v něm dominovala.

Třetí set začala Karolína v útlumu, ztratila svůj servis a pak se při každém podání soupeřky pokoušela o zvrat. To se jí však navzdory třem brejkbolům nepodařilo.

Společně se sestrou Kristýnou se pak ještě pokoušely o postup do finále čtyřhry, páru Lucie Hradecká – Andreja Klepac ale podlehly 6:7 a 5:7.

Western & Southern Open, Cincinnati, čtvrtfinále:

Karolína Plíšková (3) – Svetlana Kuzněcovová (Rus.) 6:3, 6:7(2), 3:6
Esa: 9:6. Dvojchyby: 4:6. Brejkboly: 2/6 – 3/11. Vyhrané míče: 101:103. Čas zápasu: 136 minut.