Kája přehrála Kristinu Mladenovic, první krok na Australian Open vyšel

Karolína vstoupila do grandslamového Australian Open vítězně. Francouzku Kristinu Mladenovic zdolala ve dvou setech 6:1 a 7:5.

Dosavadní vzájemná bilance obou soupeřek byla vyrovnaná 2:2 na zápasy a poslední vzájemný zápas dokonce v roce 2017 vyhrála francouzská tenistka. V Melbourne ale Karolína už od prvních míčů jasně dominovala a v prvním setu si díky dvěma proměněným brejkbolům ze tří vypracovaných vytvořila náskok. Kristina Mladenovic uhrála game až za stavu 5:0.

I ve druhé sadě to vypadalo dlouho přesvědčivě. Komplikace ale přišla za stavu 4:3, když Kája při svém servisu zahrála dvojchybu a i dál kvůli slunci měla problémy s podáním. Game sice ztratila, následně prohrávala 4:5, ale závěr zápasu už měla opět ve své režii.

„Kristina je hráčka, která umí zahrát výborné zápasy, takže jsem ráda, že jsem přešla do dalšího kola. Samozřejmě, že jsem měla trošku nervy a tak jsem ráda, že mám tenhle zápas za sebou,“ přiznala Karolína upřímně.

Ve druhém kole čeká Káju Němka Laura Siegemund, která porazila Američanku Coco Vandeweghe.

Australian Open 2020, (Melbourne)
1. kolo:

Karolína Plíšková – Kristina Mladenovic (Fr.) 6:1, 7:5
Esa: 5:4, Dvojchyby: 3:7. Brejkboly: 4/6 – 1/8. Vyhrané míče 74:51. Čas zápasu: 85 minut.