Kája končí v Dubaji potřetí za sebou ve čtvrtfinále

Karolína končí na turnaji v Dubaji ve čtvrtfinále. Nad její síly byla Jelena Rybakina z Kazachstánu, která v prvním vzájemném utkání vyhrála 7:6 a 6:3.

Dvacetiletá Kazaška hraje v roce 2020 ve výborné formě, kterou demonstrovala i v duelu s Karolínou. Dlouho vyrovnaný první set se rozhodoval v tie-breaku, který daleko lépe vyšel Rybakinové. Ta povolila Karolíně jen jeden míč a následně vstoupila do druhého setu proměněným brejkbolem.

„Ona hrála opravdu dobře, zejména dokázala proměňovat nabízené šance. Já jsem také měla několik možností zápas otočit, ale v těch klíčových momentech vždy vytáhla parádní údery,“ konstatovala Karolína.

Ač měla Kája ve druhé sadě tři brejkové příležitosti, její soupeřka své podání uhájila a nakonec po jedné hodině a 41 minutách postoupila do svého čtvrtého semifinále v letošním roce.

„Bylo to prostě těžké. Moc špatných věcí jsem nedělala, ale ona opravdu hrála skvělý tenis,“ uznala Karolína, pro kterou turnaj v Dubaji skončil potřetí v řadě ve čtvrtfinále.

Dubaj (SAE), dvouhra, čtvrtfinále:
Karolína Plíšková (3-ČR) – Jelena Rybakina (Kaz.) 6:7(1), 3:6
Esa: 3:11. Dvojchyby: 2:4. Brejkboly: 1/10 – 2/8. Vyhrané míče: 75:89. Čas zápasu: 101 minut.