Karolíně první zápas po restartu WTA nevyšel, prohrála s Kudermetěvovou

Karolína se ve druhém kole turnaje Western&Southern Open musela sklonit před Ruskou Veronikou Kudermetěvovou. Svůj první zápas po restartu sezony okruhu WTA prohrála 5:7 a 4:6.

Začátek zápasu vypadal velmi dobře. Kája první nabídnutou možností prolomila hned druhé podání své soupeřky a vypracovala si vedení 4:1. Pak se ale začala prosazovat Kudermetěvová, která velmi dobře podávala a zároveň dokázala útočit zejména na Karolínin druhý servis. Kája sice odvrátila čtyři ze šesti brejkbolů, ale společně se šesti esy také vyrobila pět dvojchyb a nakonec sadu ztratila poměrem 5:7.

Ve druhém setu si obě hráčky držely svá podání, byť Karolína musela s výjimkou jediného gamu odvracet brejkboly. Veronika Kudermetěvová však těžila z rozehranosti a dlouhé výměny často získávala pro sebe. Rozhodující chvíle přišla za stavu 4:4, kdy se Rusce přes shodu povedlo získat Kájino podání. V následné hře pak odvrátila brejkbol a využila hned první mečbol.

Western&Southern Open (New York, USA), dvouhra, 2. kolo:

Karolína Plíšková (1-ČR) – Veronika Kudermeteva (Rus.) 5:7, 4:6
Esa: 11:4. Dvojchyby: 9:1. Brejkboly: 1/2 – 3/13. Vyhrané míče: 74:86. Čas zápasu: 106 minut.