Karolína končí na US Open tentokrát ve druhém kole

Karolína končí svou pouť na grandslamovém US Open tentokrát už ve druhém kole. Nad její síly byla Caroline Garciaová z Francie, která do třetího kola postoupila po výsledku 6:1 a 7:6.

Garciaová měla impozantní vstup do zápasu, hrála riskantně a agresivně a taktika jí vycházela. Francouzská tenistka brzy vedla 5:0 a první sadu zkompletovala během 34 minut.

Také druhý set začala Kája ztrátou svého servisu, ale v následných hrách už byl vidět posun i odhodlání zápas zvrátit. Za stavu 4:2 Karolína poprvé vzala své soupeřce podání, následně suverénně uhrála i další gamy, dostala se do vedení 5:4 a vypracovala si servisu soupeřky hned dva setboly. Jenže Garciaová dokázala krizovou chvíli zažehnat a dovedla sadu do tiebreaku.

Ve zkrácené hře pak opět působila jistěji Francouzka, která od stavu 2:2 uhrála pět míčů v řadě a celý zápas ukončila.

Karolíně se na US Open nepodařilo prodloužit sérii vystoupení, při nichž skočila v posledních čtyřech letech minimálně mezi 16 nejlepšími. Konec ve druhém kole na grandslamovém klání zažila naposledy v roce 2017 ve Wimbledonu.

US Open (New York, USA), dvouhra, 2. kolo:

Karolína Plíšková (1-ČR) – Caroline Garcia (Fr.) 1:6, 6:7(2)
Esa: 3:3. Dvojchyby: 3:4. Brejkboly: 1/6 – 3/4. Vyhrané míče: 61:73. Čas zápasu: 95 minut.