Karolína Plíšková vs. Simona Halepová, přehled vzájemných utkání

V pondělním finále na turnaji v Římě se Karolína střetne se Simone Halepovou z Rumunska, se kterou sehraje už 12. vzájemný soutěžní zápas v posledních pěti letech.

V úvodu vzájemných setkání byla úspěšnější rumunská tenistka, která vyhrála první tři duely. Karolíně se poprvé podařilo Halepovou porazit při utkání Fed Cupu v rumunské Kluži v roce 2016. Pak dokázala vyhrát o dva roky později i na antuce v Madridu.

„Hrály jsme spolu spoustu skvělých zápasů a když jsem jí na Fed Cupu poprvé porazila, tak byl povrch docela pomalý. Mám ale stále pocit, že antuka je její doména. Samozřejmě to bude těžký zápas. Vyhrála turnaj v Praze, tady je ve finále, prostě má formu. Věřím, že to bude skvělé finále,“ řekla Karolína.

Z posledních čtyř zápasů vyšla vítězně z měření sil hned třikrát Karolína. Poslední vzájemný zápas hrály obě tenistky loni na Turnaji mistryň v čínském Šen-čenu.

Přehled vzájemných zápasů Karolíny Plíškové a Simone Halepové:

01.11.19 Turnaj mistryň, Šen-čen: Karolína Plíšková – Simona Halepová 6:0, 2:6, 4:6, hard
29.03.19 Miami: Karolína Plíšková – Simona Halepová 7:5, 6:1, hard
10.02.19 Fed Cup, Ostrava: Karolína Plíšková – Simona Halepová 4:6, 7:5, 4:6, hard
10.05.18 Madrid: Karolína Plíšková – Simona Halepová 6:4, 6:3, antuka
24.01.18 Australian Open: Karolína Plíšková – Simona Halepová 3:6, 2:6, hard
08.06.17 Roland Garros: Karolína Plíšková – Simona Halepová 4:6, 6:3, 3:6, antuka
28.07.16 Montreal: Karolína Plíšková – Simona Halepová 3:6, 3:6, hard
06.02.16 Fed Cup, Kluž: Karolína Plíšková – Simona Halepová 6:7(4), 6:4, 6:2, hard
13.01.16 Sydney: Karolína Plíšková – Simona Halepová 4:6, 5:7, hard
17.03.15 Indian Wells: Karolína Plíšková – Simona Halepová 4:6, 4:6, hard
21.02.15 Dubaj: Karolína Plíšková – Simona Halepová 4:6, 6:7(4), hard

Celkové skóre: Karolína Plíšková – Simona Halepová 4:7 (antuka 1:1, hard 3:6)