Vítězně do nového roku, Karolína přehrála Papamichailovou

Karolína Plíšková vstoupila do roku 2021 vítězně. V Abú Zabí vyhrála zápas prvního kola nad Despinou Papamichailovou z Řecka ve dvou setech 6:2 a 7:6.

Původně měla být soupeřkou Karolíny Sorana Cristeaová z Rumunska, ta se však jen tři hodiny před zápasem omluvila pro zranění a její místo zaujala Despina Papamichailová z Řecka, jako lucky looser z kvalifikace.

První zápas sezóny rozehrála Kája dobře. Za stavu 2:1 v úvodní sadě rychle odvrátila brejkbol a vzápětí si vypracovala vedení 4:1, které pak ještě v osmé hře podpořila dalším proměněným brejkem a set vyhrála 6:2.

Ve druhé sadě se velmi dobře podávající Papamichailové dařilo držet vyrovnaný stav a Kája prolomila podání své soupeřky až za stavu 4:3. Následně ale přišla komplikace, když Karolína podávala za stavu 5:4 na vítězství. I díky dvojchybám se její soupeřka dostala do vedení 40:0 a třetí brejkbol proměnila. Druhá sada dospěla do tie-breaku a v něm nakonec Kája razantní hrou svou soupeřku udolala poměrem 7:4.

Ve druhém kole čeká Karolínu vítězka duelu mezi německou hráčkou Monou Barthelovou a Anastasií Gasanovovou z Ruska.

WTA, Abu Dhabí, 1. kolo:
Karolína Plíšková (3-ČR) – Despina Papamichailová (Řecko) 6:2, 7:6(4)

Esa: 4:0. Dvojchyby: 7:2. Brejkboly: 3/6 – 1/5. Vyhrané míče: 71:55. Čas zápasu: 81 minut.