Konec v Abú Zabí už ve druhém kole, proti Gasanovové nepomohlo ani devět es

Karolína končí na turnaji v Abú Zabí už ve druhém kole. Duel s ruskou hráčkou Anastasií Gasanovovou prohrála ve dvou setech 2:6 a 4:6.

Karolíně se nevydařil vstup do utkání. Dobře rozehranou první hru nedokázala ukončit a její soupeřka se pak po čtvrtém proměněném brejbkolu dostala do pohody a brzy vedla už 4:0. Kája se pak snažila riskovat, často se pokoušela chodit na síť, ale jistě hrající Gasanovová dovedla sadu k vítězství.

Ve druhém setu přišel zlomový moment za stavu 2:1, kdy Karolína byla blízko brejku, ale Gasanovová odvrátila pět brejkbolů a následně prolomila podání Karolíny. Ta si sice nakonec brejk vzala zpět, ale další své podání opět prohrála.

Ruská tenistka pak díky jistému prvnímu servisu, jehož úspěšnost se vyšplhala až na 80 procent, dokázala zápas ukončit. Kája sice nastřílela devět es, ale udělala také tři dvojchyby a zahrála méně vítězných úderů.

WTA, Abu Dhabí, 2. kolo:
Karolína Plíšková (3-ČR) – Anastasia Gasanovová (Rusko) 2:6, 4:6

Esa: 9:0. Dvojchyby: 3:0. Brejkboly: 1/6 – 4/9. Vyhrané míče: 50:65. Čas zápasu: 85 minut.