Karolína končí na Yarra Valley Classic v osmifinále, postupuje Collinsová

Karolína končí na turnaji Yarra Valley Classic v osmifinále. Duel s Američankou Danielle Rose Collinsovou prohrála ve dvou setech 6:7 a 6:7.

Karolíně se vydařil začátek zápasu, už v prvním gamu získala servis soupeřky a díky dobrému servisu si udržovala náskok. Za stavu 4:3 se ale Američance podařilo využít nabídnutý brejkbol a následně Kája ještě musela bojovat o svůj další servis. Set nakonec dospěl do tie-breaku, kde se Danielle Collins podařilo odskočit na stav 6:2 a i když Karolína odvrátila tři setboly, nakonec první sadu získala její soupeřka.

Ve druhém setu obě hráčky dominovaly při vlastním podání a velkou šanci na obrat měla Karolína za stavu 4:3, kdy si vypracovala hned tři brejkboly. Collinsová však krizový moment ustála, opět dovedla sadu do tie-breaku a v něm byla opět lepší než Karolína.

Melbourne, Yarra Valley Classic, WTA 500

Dvouhra, osmifinále:

Karolína Plíšková (3-ČR) – Danielle Rose Collins (13-USA) 6:7(5), 6:7(3)
Esa: 11:9. Dvojchyby: 4:1. Brejkboly: 1/5 – 1/2. Vyhrané míče: 80:92. Čas zápasu: 110 minut.