Karolína končí v Dauhá ve čtvrtfinále

Karolína na turnaji v katarském Dauhá skončila ve čtvrtfinále, když duel s Jessicou Pegulovou z USA prohrála ve dvou setech 3:6 a 1:6.

Utkání se čtvrtfinalistkou nedávného Australian Open se Karolíně nevydařilo. Ač byla zejména v prvním setu velmi přesvědčivá na servisu a nasázela hned šest es, Američanka dokázala hrát bez větších chyb a při svém podání dokázala držet nabytý náskok ze třetí hry. Na Karolíně se postupem času také začala projevovat únava z předchozího duelu s Ons Jabeurovou, který se protáhl přes půlnoc.

Poté, co Pegulová vyhrála první sadu 6:3, získala sice Karolína první bod druhého setu díky úspěšnému brejkbolu, dalších šest her v řadě pak už ale ztratila.

Dauha, WTA 500, čtvrtfinále:
Karolína Plíšková (2-ČR) – Jessica Pegula (USA) 3:6, 1:6
Esa: 7:1. Dvojchyby: 1:1. Brejkboly: 1/2 – 5/9. Vyhrané míče: 36:60. Čas zápasu: 62 minut.