Na úvod v Dubaji třísetová bitva se Sevastovovou

Karolína rozehrála turnaj v Dubaji vítězně, když v utkání druhého kola porazila Anastasii Sevastovovou z Lotyšska ve třech setech 6:3, 6:7 a 6:2.

Kája se se Sevastovovou potkala na okruhu WTA už počtvrté a proti lotyšské hráčce neměla pozitivní bilanci.

V zápase byla vidět Karolínina herní převaha, díky které získala první sadu poměrem 6:3. také druhý set se vyvíjel pro Káju příznivě. Hned v prvním gamu vzala své soupeřce servis a následně dvakrát útočila da další brejk. Jenže Sesvastovová svou hrou dokázala eliminovat Karolíniny možnosti a v závěru sadu přišly série dvojchyb i nevynucených chyb, díky nimž přišla Kája o vedení a následně i v tiebreaku o náskok 4:2. Lotyška nakonec zkrácenou hru získala poměrem 7:5.

Ve třetím setu už ale Karolína nepřipustila drama, zpřesnila hru a díky čtyřem posledním vítězným gamům získala zápas pro sebe.

Ve osmifinále se Karolína střetne s Jessicou Pegulovou z USA, se kterou před týdnem prohrála v katarském Dauhá.

Dubaj, WTA 1000, 2. kolo:
Karolína Plíšková (2-ČR) – Anastasia Sevastovová (Lot.) 6:3, 6:7(5), 6:2
Esa: 8:5. Dvojchyby: 11:3. Brejkboly: 5/14 – 2/11. Vyhrané míče: 113:91. Čas zápasu: 133 minut.