Krásná bitva, ale i napotřetí s Pegulaovou prohra

Karolína Plíšková prohrála i třetí vzájemný zápas s Jessicou Pegulaovou v krátkém časovém období. Na turnaji v Miami ale s Američankou sehrála krásný zápas. Dokázala otočit nepříznivý stav, vzala soupeřce set a nakonec smolně padla.

Kája po dvou hladkých porážkách na březnových akcích v Dauhá a Dubaji tentokrát s Pegulaovou sehrála krásné a vyrovnané utkání. Karolína sice získala první bod při svém podání až za stavu 0:4 a ve druhém setu prohrávala už 1:4. Pak si ale začala věřit a po pěti vyhraných gamech v řadě si vynutila si rozhodující sadu.

Ve třetím setu pak šla Kája díky brejkbolu do vedení 3:2 a následně i 4:2, duel ale k vítězství nedotáhla. Poslední čtyři hry patřily opět Pegulaové.

Miami, WTA 1000, 3. kolo:
Karolína Plíšková (6-ČR) – Jessica Pegulaová (29-USA) 1:6, 6:4, 4:6
Esa: 5:4. Dvojchyby: 8:2. Brejkboly: 3/9 – 6/13. Vyhrané míče: 91:105. Čas zápasu: 131 minut.