Konec v Madridu ve druhém kole

Stopku na turnaji v Madridu vystavila Karolíně už ve druhém kole Anastasia Pavljučenkovová z Ruska. Káje se zápas vůbec nepovedl, vyrobila velké množství nevynucených chyb. A i když po prvním setu, kdy neuhrála ani jediný game, šla ve druhém dějství do vedení, její soupeřka skóre dokázala otočit.

Pavljučenkovová vyřadila Karolínu díky 20 vítězným úderům oproti 14 chybám. To bilance Karolíny byla 13 winnerů proti 28 chybám. Ruská tenistka také hned pětkrát prolomila Kájin jindy výjimečný servis.

Přesto začátek druhé sady vypadal pro Karolínu slibně, dokázala reagovat na ztracený servis a postupně získávala jistotu. Jenže v závěru sady přišlo zaváhání a ruská hráčka hned první možnost na brejk proměnila a vzápětí jistě dopodávala k vítězství.

Madrid, WTA 1000, 2. kolo:
Karolína Plíšková (6-ČR) – Anastasia Pavljučenkovová (Rus.) 0:6, 5:7
Esa: 2:1. Dvojchyby: 7:3. Brejkboly: 1/5 – 5/7. Vyhrané míče: 43:67. Čas zápasu: 76 minut.