V Paříži konec ve druhém kole, postupuje Stephensová

Karolína končí na letošním grandslamovém Roland Garros ve druhém kole. Nad její síly byla Američanka Sloane Stephensová, které podlehla 5:7 a 1:6.

Kája nezačala dobře, ale první i druhou ztrátu servisu dokázala dohnat. Sada se pak rozhodovala v koncovce. Kája ztratila svůj třetí servis za stavu 5:5 a i když následně odvrátila tři setboly Stephensové, nakonec prohrála 5:7.

Nepohoda se pak přenesla i do druhého setu, který Karolína začala při svém podání ztrátou 0:40 a i když dva brejkboly odvrátila, třetí šanci už Američanka využila. Kája se snažila o razantní tenis, často dostávala Stephensovou mimo hru, ale také dělala spoustu nevynucených chyb, které jí nakonec stály zápas. Ve druhém setu ještě dvakrát ztratila své podání a nakonec se s dvouhrou na French Open rozloučila.

Roland Garros, 2. kolo:

Karolína Plíšková (9-ČR) – Sloane Stephensová (USA) 5:7, 1:6
Esa: 1:2. Dvojchyby: 5:2. Vítězné míče: 17:22. Nevynucené chyby: 38:17. Brejkboly: 2/7 – 6/11. Čas zápasu: 92 minut.