Přes Suarezovou Navarrovou do tokijského osmifinále

Karolína zvládla na tokijské olympiádě i svůj druhý zápas ve dvouhře, Carlu Suarezovou Navarrovou porazila ve třísetovém utkání 6:3, 6:7 a 6:1. V osmifinále nastoupí proti Camille Giorgiové z Itálie.

Duel se Suarezovou Navarrovou začal pro Káju výborně, hned první příležitost k brejku proměnila, šla rychle do vedení 3:0 a náskok si jistou hrou při svém podání držela až do koncovky první sady.

Ve druhém dějství přestala Španělka chybovat a naopak ona si připravila tříbodový náskok. Ztrátu 2:5 však Karolína stáhla, dovedla set do tiebreaku, v něm jí však opustila přesnost a jistota na podání a zkrácenou hru ztratila poměrem 0:7.

Po krátké pauze se však Karolína vrátila na kurt zase velmi soustředěně a třetí set už byl čistě v její režii. Španělka hned dvakrát ztratila své podání a protože Kája na servisu dominovala, zapsala po dvouhodinovém utkání postup mezi nejlepších 16 hráček.

Olympijské hry, Tokio – 2. kolo:
Karolína Plíšková (5-ČR) – Carla Suarezová Navarrová (Šp.) 6:3, 6:7(0), 6:1
Esa: 12:2. Dvojchyby: 10:4. Brejkboly: 4/12 : 1/3.  Výměny: 104:87. Čas zápasu: 124 minut.