Karolína přehrála Bogdanovou za 66 minut, je ve 3. kole US Open

Karolína Plíšková je po vítězství nad Anou Bogdanovou z Rumunska ve 3. kole US Open. Ve svém druhém vystoupení na turnaji až na malou krizi na začátku druhé sady jasně dominovala a soupeřce povolila jen pět gamů.

V prvním setu to byla jasná záležitost hlavně díky Karolínině prvnímu servisu. Bogdanová na něj nedokázala najít protizbraň a uhrála při něm jen jediný míč z osmnácti pokusů. I proto Karolína, která hrála agresivně a se sebevědomím ukončila první dějství po 32 minutách při prvním setbolu.

Ve druhém setu přišla krátká krize, kterou Rumunka Bogdanová dokázala využít k rychlému vedení 3:0. Pak ale opět začal Karolíně fungovat první servis a nastal dokonalý obrat. Šest gamů v řadě znamenalo otočení skóre na 6:3 a zasloužený postup mezi 32 nejlepších hráček turnaje,

Ve třetím kole se Karolína utká s domácí hráčkou Sofií Keninovou, která ve druhém kole zdolala Řekyni Marii Sakkariou ve třech setech.

US Open, 2. kolo:

Karolína Plíšková – Ana Bogdanová (Rum.) 6:2, 6:3

Esa: 5:5. Dvojchyby: 5:2. Brejkboly: 5/8 – 1/3. Vítězné míče: 18:14. Čas zápasu: 66 minut.